Батьківські збори

Рогізненський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Україна, Львівська область, Яворівський район, с.Рогізно, вул. Зелена, 283

Школа ввічливих, розумних, креативних учнів та сучасних, харезматичних, справедливих вчителів.

Меню сайту


Наші Друзі!!!

Яворівська міська рада

Яворівський ЦПРПП

Сайти шкіл

Яворівська РР

Львівська обласна державна адміністрація

Відділ освіти Яворівської РДА

Львівський обласний інститут післядипломної освіти

МОН України

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Статистика

  • Сегодня были

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Комментарии: 3
Форум: 191/217
Фото: 79
Новости: 208
Гостевая книга: 7

Вітаю Вас, Гость · RSS 08.01.2025, 18:09

РОЛЬ БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРІВ У ФОРМУВАННІ
ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ — ПРІОРИТЕТНОГО АСПЕКТУ
РОБОТИ З БАТЬКАМ

Методологічним підґрунтям цієї діяльності є право кожної дитини на таких батьків, які здатні забезпечити їй можливість всебічного розвитку і сімейного добробуту.

Формування педагогічної культури батьків є частиною соціальної політики сучасного українського суспільства, оскільки послаблення інституту сім'ї — серйозна проблема соціальної політики держави.

Важливе завдання освітнього закладу, вчителя, батьківських зборів—допомога батькам у виконанні ними функції вихователів. Під цими фун­кціями розуміється не лише створення гармонічних взаємин між батьками та дітьми, але й їх передумов: певного способу життя і доброзичливих взаємних стосунків усіх членів родини.

Отже, формування педагогічної культури сучасної сім'ї — це процес виховання і перевиховання дорослих: батьків, інших членів родини, на­віть опосередковано дітей, який може бути корисним і необхідним на­віть тим батькам, які, виховуючи дітей, не відчувають певних проблем. Піднімати та обговорювати зазначені проблеми потрібно насамперед на батьківських зборах. Формування педагогічної культури батьків у сучасному закладі ос­віти можна здійснювати як через різноманітні заходи на батьківських зборах (лекції, обмін досвідом родинного виховання, диспути, дискусії, консультації і т.д.), так і через університети педагогічних знань, лекторії для батьків, позакласний педагогічний всеобуч, консультативні пункти тощо.

Та все ж найбільш доцільною формою педагогічного всеобучу батьків вважається покласна, за допомогою якої вчитель відходить від традиційного монологу, поєднує індивідуальну роботу з групами батьків (малі батьківські збори, консультації), педагогічне спілкування з окремими членами родини, широко залучає психолого-педагогічне консультування членів родини з питань навчання і виховання дітей, тестування та ан­кетування батьків і дітей, тренінги, практикуми, рольові та ділові ігри і т.д., що спрямовані на встановлення в сім'ях міцних морально-етичних зв'язків між дорослими і дітьми, атмосфери взаєморозуміння, співробіт­ництва, емоційної співпричетності один до одного.

Серед розмаїття форм педагогічного всеобучу батьків, які можна за­пропонувати на батьківських зборах, можуть бути такі: лекції, конференції (з обміну досвідом родинного виховання, обговорення педагогічної літератури, педагогічної преси з питань сімейного виховання), диспути, дискусії, «круглі столи», цікаві заходи, що складаються із запитань і від­повідей, взаємних претензій, кіно добірки, інформаційні стенди.

Для індивідуальної та групової роботи у нагоді стануть консультації з проблем родинно-сімейного виховання, бесіди, відвідування сімей, листування, індивідуальні дні зустрічей із батьками, педагогічні доручення батькам.

Як диференційовані форми роботи корисними є вечори сімейних традицій, виставки різноманітної тематики, демонстрації результатів декоративно-прикладної творчості, колекцій, випуски тематичних газет, конкурси, зустрічі, дискусійні клуби, відкриті уроки, проблемні мости тощо. Пропоновані форми роботи з батьками не є обов'язковими. Творчо працюючі школи і вчителі обов'язково пропонують власні цікаві і нестан­дартні форми, залежно від характеру батьківської аудиторії.

 

created in 2025 © by !666Andrey666!