«Шановні батьки!
Ми хочемо нагадати вам, що такі чарівні слова, як «добридень», «будь ласка», «дякую» і «вибачте», вперше впізнаються вдома.
Саме вдома діти вчаться бути чесними, пунктуальними і старанними, добре ставитися до друзів, поважати старших і вчителів.
Саме вдома вони вчаться бути акуратними, не говорити з набитим ротом і кидати сміття в урну.
Вдома вони також вчаться бути організованими, доглядати за своїми речами і не чіпати чужі.
А в школі ми вчимо їх мови, математики, історії, географії, фізики, хімії та фізкультури. Батьківське виховання ми лише зміцнюємо, але не міняємо».
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ В ПЕРШИЙ КЛАС
Документи, необхідні при переведені учня з однієї школи в іншу:
Документи, необхідні при вступі в 10 клас учня, який закінчив 9 класів нашої школи:
Документи, необхідні при вступі в 10 клас учня, який закінчив іншу школу:
Порядок переведення до наступного класу
Батьківські збори
Дитина і школа
Партнерство і співпраця адміністрації школи
з батьківською громадськістю у справі становлення особистості учня
Школа ХХІ століття… Яка вона? Відповідь на це запитання ми знаходимо, насамперед, у державній національній програмі «Освіта України ХХІ століття», де серед пріоритетних напрямків реформування освіти відзначено, що в основу національної школи мають бути покладені такі чинники: принцип єдності сім’ї та школи, наступності та спадковості поколінь, організація родинного виховання та освіти.
І це закономірно, адже побудувати повноцінну національну школу без родинного виховання, активної участі й підтримки батьків не можливо.
Як два крила у птаха, що допомагають йому вільно літати в безмежному просторі, так сім’я і школа створюють оптимальне навчальне середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра. Їх співробітництво є важливою умовою ефективної навчально-виховної роботи, спрямованої на створення атмосфери доброзичливості і взаєморозуміння, з опорою на народні та сучасні педагогічні надбання, національну і світову культуру, вселюдські і національні моральні цінності.
Можна сказати, що школа і сім'я, батьки і вчителі, батьківський комітет і адміністрація школи — єдине ціле, діяльність якого спрямована на дитину, її навчання, виховання, розвиток, становлення.
Саме такі проблеми вирішує сьогодні родинно-шкільний колектив Рогізненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Тут кожен опановує складну науку людинознавства, розпізнає таємниці саморозвитку й самовиховання, забезпечує об’єктивні та суб’єктивні умови для формування дитини як особистості. Бажання бути інноваційними, гнучкими та творчими у визначенні нового бачення розвитку школи та освіти родинно-шкільний колектив розширює коло партнерів і закладає підвалини для становлення закладу як громадсько-активної школи.
У центрі діяльності родинно-шкільного колективу – особистісний ріст і розвиток особистості. Саме тому організація та проектування виховної діяльності закладу відбувається спільно з учнівським та батьківським колективом школи. В основі створення моделі виховної системи Рогізненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів лежить ціннісне ставлення до дитини та ідея відкритості школи, у першу чергу, для батьківської громадськості. Суть полягає в тому, що виховний процес підпорядковується формуванню у кожної дитини ціннісного ставлення до власного життя і співставлення його з життям інших людей. Процес відкритості школи для дитини забезпечує розширення соціальних контактів школи з родиною, поліпшує взаємодію педагогічного та батьківського колективу з усіма соціальними інституціями, причетними до виховання, шкільне спілкування максимально наближене до родинного.
Взаємодія школи і сім’ї підпорядкована формуванню активної педагогічної позиції батьків, озброєнню їх новими педагогічними і психологічними знаннями та вмінням виховувати власних дітей. Основним завданням педагогічного колективу школи є залучення батьківської громадськості до співпраці з метою поліпшення навчально-виховного процесу у закладі.
|